Lil se kleo u Dejvida, a sada su čupali kosu - "Doge" ostale bez tri boda protiv Nanta

subota 27.11.2021.
18:58

Prvi odbranjen penal u sezoni najboljem strelcu Lige1.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Lila i Nanta odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) u duelu 15. kola francuske Lige 1.

Od sredine prvog poluvremena nismo videli gol iako je Lil bio mnogo opasniji protivnik u drugom delu, usput, sa promašenim jedanaestercom na 15 minuta pre kraja duela.

Sve je počelo kada je Burak Jilmaz posle posta od dva meseca po prvi put postigao gol u dresu Lila. Sećamo se koliko je bio neumoljiv prethodne sezone, ali ove je Turčin ipak u drugom planu iza Džonatana Dejvida.

Izjednačio je ponajbolji fudbaler Nanta Ludovik Blas u 24. minutu i to je bio konačan rezultat duela. Mogao je Džonatan Dejvid da se proslavi još jednom u ovoj sezoni, ali je njegov penal "pročitao" đak Pari Sen Žermena Alban Lafont i srećniji kućama otišli su igrači Nanta.

Kuriozitet je taj što je Lafont postao prvi golman ove sezone koji je uspeo da odbrani penal u Ligi 1. Prethodnih 42 puta je lopte su završavale u mrežama.