petak 14.10.2022.
22:58

Ubedljiva pobeda gostujuće ekipe.

@LOSC_EN/Twitter

Na otvaranju 11. kola francuske Lige 1 fudbaleri Lila savladali su ekipu Strazbura na gostovanju rezultatom 3:0 (1:0).

Ni posle šest mečeva Strazbur nije uspeo da zabeleži trijumf na svom stadionu ove sezone.

Većina parametara bila je na strani gostujuće ekipe, a dovoljno govori podatak da je Lil imao šest udaraca u okvir gola protivnika, dok je domaći tim uputio samo jedan šut i to u poslednjim minutima meča.

Lil je poveo u 41. minutu golom sa bele tačke, strelac je bio Džonatan Dejvid za 1:0.

Isti igrač povisio je prednost svog tima u 76. minutu, na asistencuju Vee. Samo četiri minuta kasnije Vea je upisao još jednu asistenciju, ovoga puta za pogodak Kabele i pobedu Lila od 3:0.

Lil će posle ovog trijumfa sa 19 bodova prenoćiti na šestom mestu na tabeli, dok Strazbur ostaje na 15. mestu sa osam bodova i samo jednom pobedom posle 11 kola.