sreda 19.01.2022.
20:53

Ristićev tim u seriji poraza.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Fudbaleri Lila nastavili su seriju utakmica bez poraza pošto su na svom terenu opravdali ulogu favorita protiv slabašnog Lorijena i slavili sa ubedljivih 3:0 u meču 20. kola Lige 1.

Već posle nešto više od pola sata bilo je 3:0 za tim sa severa Francuske, a vođstvo je usledilo u 10. minutu kada je talentovani napadač Isak Lihađi postigao gol.

To je učinio nakon što se lopta posle rikošeta odbila do njega i srećno završila u mreži.

Na 2:0 povisio je samo devet minuta kasnije Moric Jenc postigavši autogol, a konačnih 3:0 u 31. minutu je postavio Reinildo Mandava na asistenciju Renata Sančeza.

Lil je ovom ubedljivom pobedom ostao tek na devetom mestu, dok je Lorijen posle dva remija ponovo prosuo bodove.

Strazbur je opravdao ulogu favorita na gostovanju Klermonu i slavio sa 2:0.

Gost je poveo golom iskusnog napadača Kevina Gameira u 44. minutu, a pobedu je potvrdio u 77. minutu štoper domaćih Sedri Houtonđi.

Neprijatno iznenađenje priredili su fudbaleri Monpeljea koji su sa igračem manje poraženi na svom terenu protiv slabašne Troe 1:0.

Strelac jedinog gola za domaćina bio je Ksavijer Šavalerin u 74. minutu i tako prekinio seriju svog tima od četiri meča bez trijumfa.

Tim našeg Mihaila Ristića je stigao do drugog uzastopnog poraza, ali i dalje bliži gornjem nego li donjem delu tabele.