nedelja 15.01.2023.
15:00

Dobra partija šampiona iz 2021.

@losclive/Twitter

Fudbaleri Lila savladali su Trou na svom terenu rezultatom 5:1, u 19. kolu francuske Lige 1.

Ovo je drugi trijumf Lila protiv istog rivala u samo sedam dana, pošto je prošle nedelje na istom stadionu slavio sa 2:0 u sklopu Kupa Francuske.

Šampion Francuske iz 2021. godine se sada probio na peto mesto na tabeli sa 34 boda. Ima isti broj bodova i istu gol-razliku kao i Monako, koji ima meč manje. Troa je 14. sa 18 bodova.

Lil je najveći deo posla završio u prvom poluvremenu. Bajo je u 16. minutu pogodio za 1:0, a prednost je u drugom minutu nadoknade vremena udvostručio Džonatan Dejvid.

Samo što je počelo drugo poluvremene, Mohamed Bajo je postigao još jedan pogodak i povisio na 3:0.

Balde je u 65. minutu smanjio na 3:1, a gol za 4:1 dao je Virdžinijus u 75. minutu.

Konačnih 5:1 postavio je Dejvid u 88. minutu, kada je sjajno reagovao i glavom matirao golmana Lisa nakon centaršuta Kabelje, za svoj drugi pogodak na meču.