nedelja 28.01.2024.
23:00

Madriđani u seriji.

EPA-EFE/Chema Moya

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su kao domaćini ekipu Valensije rezultatom 2:0 u 22. kolu La Lige.

Atletiko je tako nastavio niz pobeda, nakon poraza od Đirone i potom od Real Madrida u Superkupu Španije.

Atletiko je poveo u nadoknadi prvog poluvremena kada je Grizman sjajno pronašao Lina na levom boku, a ovaj pogodio prvi ugao za 1:0.

Sve je bilo gotovo u 57. minutu kada je Molina centrirao sa desnog boka, a Depaj samo postavio glavu za 2:0.

Mogao je Depaj da postigne i evrogol večeras, sa skoro 30 metara je uhvatio poluvolej koji je završio tik iznad prečke.

Dijego Dimeone je sredinom drugog poluvremena osvežio svoj tim pošto su ušli Vitsel, Ljorente, Rikelme i Morata, a u finišu i Saul Nigez.

Valensija je večeras bila poprilično bezopasna, pa je Atletiko sada sustigao Barselonu sa kojom deli pozicije tri i četiri sa 44 boda. Valensija je prekinula sjajan niz od četiri pobede i sada je osma sa 32 boda.