sreda 03.03.2021.
20:55

Derbi pripao Lionu!

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Brest je dočekao Dižon na svom terenu, a sve golove smo videli u prvom poluvremenu. Domaći su slavili na kraju sa 3:1. Onora je pogodio u 17. minutu, da bi Muni deset minuta kasnije povisio rezultat na 2:0. Asale je smanjio u 29. minutu, da bi konačnih 3:1 postavio Kardona u 40. minutu utakmice.

Anže je na gostovanju savladao Mec rezultatom 0:1, a strelac je bio Fulgini u 44. minutu utakmice.

Nica bolja od Nima, bilo je 2:1. Guiri je doveo domaće u prednost u 4.minutu utakmice, da bi Landre izjednačio u 50. Konačnih 2:1 postavlja Klod Moris u 75. minutu.

Sent Etjen je dočekao Lens, a gosti su odneli sva tri boda. Sotoka iz penala u 20. i Kalimuendo četiri minuta kasnije su bili strelci za Lens, a za domaće strelaci Moukodi u 40. minutu. Onda još dva gola u nadoknadi, prvo je Kosta pogodio za 1:3 za goste, da bi Buanga iz penala postavio konačnih 2:3.

Derbi meč su igrali Lion i Ren, a slavili su domaći rezultatom 1:0.

Na ovaj način Lion je stigao do deobe prvog mesta, s tim što ima utakmicu više od Lila i od Pari Sen Žermena koji je na dva boda manje.

Posebno je Lion bio bolji u nastavku utakmice, stezali su obruč oko gola Rena i na kraju su zasluženo slavili.