Lion ne može bez napadača, Vijera upisao prvi trijumf u Ligi 1

22:48

Na premijeri četvrtog kola francuskog šampionata, Lion je ugostio Nicu.

screenshot - Youtube.com

Fudbaleri Nice slavili su na stadionu Olimpik Liona rezultatom 0:1 (0:0).

Dominirao je Lion u uvodnim minutima susreta, prvo su pripretili preko Fekira, ali je lopta u četvrtom minutu nakon njegovog pokušaja otišla pored gola.

Samo tri minuta kasnije Ferlan Mendi oprobao svoj udarac sa preko 20 metara udaljenosti, ali je golman gostiju Valter Benitez bio oprezan, fantastičnom paradom je sačuvao mrežu.

U 14. minutu, novi pokušaj iz udaljenosti, Luka Tuzar je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta nakon njegovog udarca prohujala pored stative.

Malo je nedostajalo da Boskalji šokira domaće navijače, raspali je po lopti sa skoro 30 metara, ali je ona na njegovu nesreću preletela preko gola.

Na startu nastavka, sjajan prodor Sent-Maksimana, stvorio je sebi dobru priliku, šutirao i pogodio prečku!

Samo dva minuta kasnije, imao je više sreće. Nakon sjajnog prodora, šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta pogađa protivničkog igrača, menja smer i vara Entonija Lopesa, 0:1.

Usledila je žestoka ofanziva Liona, najpre je u 56. minutu Fekirov udarac nakon sjajnog solo prodora ukrotio Benitez, da bi samo minut kasnije Ndombele pogodio stativu!

Novi duel Fekira i Beniteza videli smo u 73. minutu i ponovo je golman Nice izašao kao pobednik, sjajno je intervenisao nakon udarca francuskog reprezentativca sa ivice kaznenog prostora.

U 86. minutu, Ndombele u novoj prilici, ovoga puta je tukao glavom, ali je fantastični Benitez ponovo sačuvao mrežu.

Fekir potom kupi odbitak, šutira, ali Benitez i to uspeva da sačuva.

Nastavio je Lion da pritiska rivala, samo 120 sekundi kasnije, Mendi u prilici, ali Benitez je bio nesavladiv.

Ostao je nesavladan i nakon udarca Uara, ovoga puta nije morao da interveniše, a na kraju je sjajni golman uspeo i da sačuva svoju mrežu, te je ekipa Patrika Vijere upisala prvi trijumf u novoj sezoni i to na jednom od najtežih gostovanja.

Lion: Lopes, Rafael, Marselo, Denajer, Mendi, Tuzar (Čeik), Ndombele, Traore (Uar), Fekir, Terije (Korne), Depaj

Nica: Benitez, Žale, Erel, Dante, Sar, Boskalji, Lis Melu, Tameze, Siprijen, Sent-Maksiman (Koli), Baloteli (Maolida)