Lion u strašnoj formi, peta pobeda u nizu!

Autor: Boban Filipović
nedelja 09.11.2014.
15:55

Prvi meč nedeljnog programa 13. kola Lige 1 odigran je na "Žerlanu" gde je domaći Olimpik upisao nova tri boda protiv Gengana.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Samo sedam minuta igre trebalo je najboljem strelcu Liona ove sezone, Aleksandru Lakazetu, da dovede svoj tim u vođsvo, ali i izbije na čelo liste strelaca francuske lige.

U ulozi asistenta bio je srpski štoper Milan Biševac.

Već nakon 20 minuta igre domaćin ima dva gola prednosti. Žale sa desnog boka odigrava za Fekira, koji je neumoljiv.

Gengan u nadoknadi prvog poluvremena uspeva da smanji vođstvo Liona, najveće zasluge idu Silvanu Marvou, ali je pogodak ipak registrovan kao autogol golmana domaće ekipe Antonija Lopesa.

U nastvaku su mreže mirovale sve do tri minuta pre kraja kada Nabil Fekir svojim drugim golom na utakmici rešava sve dileme, za konačnih 3:1.

Olimpik Lion se probio na drugo mesto na tabeli, jedino je Marsej ispred njega, lider večeras igra derbi na "Parku Prinčeva" protiv aktuelnog šampiona i ljutog rivala Pari Sen-Žermena.

Gengan ostaje u opasnoj zoni nakon 13 odigranih kola.