Lionu derbi, PSŽ nije više lider na tabeli, Nejmar u suzama, iznet na nosilima sa terena!

nedelja 13.12.2020.
23:03

Četvrti poraz aktuelnog šampiona od početka sezone u Ligi 1 u senci povrede Nejmara u 97. minutu.

Beta/AP Photo/Thibault Camus

Pari Sen Žermen ove sezone je bleda senka ekipe iz prethodnih, u kojima je dominirao na domaćoj sceni.

Večeras je doživeo još jedan poraz, ukupno četvrti u 14 odigranih kola u Ligi 1, ovoga puta na ''Parku prinčeva'' od ekipe Liona rezultatom 1:0.

Ovaj poraz označio je promociju Lila u novog lidera na tabeli, a Lion se probio na drugo mesto, sa istim brojem bodova (29). PSŽ je sada na trećem mestu, sa bodom manje od dve pomenute ekipe.

Trenutak odluke dogodio se u 35. minutu meča, kada je Ekambi proigrao odličnog Zimbabveanca Tina Kadevera, koji sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u donji desni ugao Navasa - 0:1.

Lion je bio bolji rival u prvom poluvremenu, PSŽ je delovao bezopasno, a ni drugo poluvreme nije mnogo promenilo.

Paketa je u 67. minutu dobro šutirao, kada je Navas intervenisao, a Bruno Gimaraes je imao odličnu priliku na ulasku u nadoknadu vremena, šutirao je iskosa sa desne strane u bliži ugao, ali je Kejlor Navas opet odlično intervenisao.

U finišu Mbape je pripretio na drugoj strani, bez uspeha, ali je poslednje trenutke derbija obeležio oštar start Mendeša na Nejmaru, koji je u suzama završio meč i veliko je pitanje koliko duga ga pauza čeka.

Mendeš je na kraju isključen, a sada svi očekuju informaciju o težini povrede prve zvezde PSŽ-a.