18:55

Zanimljiv meč na Velodromu.

twitter.com
twitter.com

Fudbaleri Olimpika iz Marseja stigli su velike pobede pošto su u uzbudljivom meču na "Velodromu" trijumfovali protiv Lorijena 3:2 u 33. kolu Lige 1 zahvaljujući pogotku Pola Lirole u nadoknadi vremena.

Gosti sa severa Francukse poveli su već u 19. minutu kada je Terem Mofi postigao prvi od dva gola na ovom meču.

Mladi nigerijski napadač se sjajno ubacio na pas kroz sredinu i prevarivši golmana domaćih doveo Lorijen do prednosti.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a ona je Marsej dočekao svojih "pet minuta" u prvoj trećini nastavka.

Najpre je u 53. minutu Dimitri Paje nakon izvanrednog udarca na veštu asistenciju Arkadijuša Milika.

Samo tri minuta kasnije domaćin je potpuno preokrenuo rezultat pogotkom Pola Lirole nakon što ga je kroz sredinu lepo uposlio Tauvan.

Delovalo je da domaćin ima sve u svojim rukama, ali im prednost nije trajala ni četvrt sata pošto je Mafi već u 70. minutu izjednačio rezultat.

Ovaj put to je učinio još lepše nego kod prvog pogotka i već sada je jasno da je izrastao u sjajnog napadača.

Lorijen je dugo bio nadomak boda, ali im je snove pokvario Lirola drugim golom na meču, ovaj put u prvom minutu nadoknade vremena zahvaljujući asistenciji Pajea.