utorak 25.04.2023.
22:54

Lids ostao bez trijumfa.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Lidsa i Lestera remizirali su 1:1 u meču 33. kola engleske Premijer lige.

U derbiju ekipa koje se bore za opstanak domaći su bili bliži pobedi, ali je Vardi pogotkom u finišu doneo bod svom timu.

Postigao je Juri TIlemans sjajan pogodak za Lester već u šestom minutu, ali je njegov gol poništen zbog prethodnog ofsajda.

Ničeg nije bilo sporno u 20. minutu kada je Harison uposlio Luisa Sinisteru, a kolumbijski napadač doveo Lids do vođstva.

Činilo se da će Lids večeras stići do veoma važne pobede, ali je deset minuta pre kraja utakmica Medison lepo proigrao Džejmija Vardija, a stari "lisac" u svom stilu rutinski pogodio mrežu domaćih i doneo bod svom timu.

Nakon podele bodova Lids je 16. sa 30 bodova, dok je Lester zauzima poziciju niže na tabeli sa bodom manje. Obe ekipe očekuje grčevita borba za opstanak do kraja šampionata.