19:41

U poslednjih pet kola hrvatski šampion sakupio samo pet bodova.

EPA-EFE/DANIEL KASAP

Zagrebački Dinamo je neprepoznatljiv ovog proleća, igra ispod svih očekivanja, ali za sada ne trpi posledice zbog toga, jer i dalje ima ubedljivu prednost na vru tabele u odnosu na drugoplasirani Hajduk.

Ovog vikenda igra se 27. kolo hrvatskog šampionata, a Dinamo je gostovao poslednjeplasiranoj Gorici i - osvojio samo bod, bilo je 1:1.

Prvo poluvreme obeležilo je nekoliko odličnih prilika za domaće, kada je reprezentativni golman Livaković svojim intervencijama spasavao ekipu Dinama.

Bez golova se ušlo u drugo poluvreme, a Dinamo je poveo u 60. minutu golom Roberta Ljubičića. Tu prednost ''modri'' su održali do 85. minuta, kada je Mitrović savladao Livakovića za izjednačenje na konalnih 1:1.

Dinamo sada ima 60 bodova na vrhu tabele, deset više od Hajduka koji večeras igra protiv Šibenika. Gorica je tek na 17 osvojenih bodova i bez obzira na današnji podvig, daleko je od opstanka u ligi.