nedelja 23.01.2022.
16:55

Redsi smanjili zaostatak Sitija, kiks Arsenala.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima Kristal Palas rezultatom 3:1, dok je Arsenal remizirao sa Barnlijem - 0:0, a pobednika nije bilo ni na meču Lester - Brajton - 1:1.

Liverpul sada ima -9 u odnosu na Siti, ali i meč manje, dok je Arsenal propustio priliku da skoči na četvrto mesto. Brajtonu je slađi bod, jer je ostao deveti sa četiri boda više od Lestera.

Liverpul je krenuo silovito i već u osmom minutu, Van Dajk je bio najviši u skoku nakon Robertsonovog kornera za 0:1.

U 32. minutu Škot je upisao i drugu asistenciju, ovaj put je lepo pronašao Okslejd-Čemberlena na drugoj stativi - 0:2.

Palas je imao dve dobre prilike do kraja poluvremena, preko Olisea i Matete, ali je Alison ostao nesavladan.

Palas je ipak uspeo da smanji prednost u 55. minutu, posle lepe akcije i dubinske lopte kroz sredinu, Mateta je nesebično proigrao Eduara, a ovaj pogodio prazan gol za 1:2.

Sve je bilo gotovo u 88. minutu, kada je Fabinjo pogodio iz penala, koji je izborio Žota, za 1:3.

Arsenal je ugostio Barnli, u potpunosti je dominirao u svim parametrima, imao je posed preko 75%, preko 20 udaraca ka golu, ali su se gosti odlično branili.

Najbolje šanse imao je Martin Odegor u 20. i 61. minutu, potom je pokušao i Smit-Rou, promene nije bilo.

Lester je poveo u 46. minutu preko Patsona Dake, ali se Brajton nije predavao. Sjajni Poterov tim je izjednačio u 82. minutu golom Danija Velbeka, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

U finišu je Brajton mogao i do pobede, Trosar i Burn su imali odlične prilike, ali je ostalo 1:1.