subota 12.03.2022.
15:24

"Redsi" slavili u gostima.

AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Liverpula savladali su kao gosti Brajton rezultatom 2:0 u okviru 29. kola engleske Premijer lige.

Prvi je zapretio domaćin preko Maupaja, ali su "redsi" uspeli da stignu do prednosti u 19. minutu kada je Luis Dijaz na dodavanje Matipa matirao Sančeza.

Tom prilikom, Španac je neoprezno startovao nad Dijazom, međutim sudija ga nije isključio.

Pred kraj prvog dela susreta, Salah je imao odličnu priliku, ali je njegov udarac odbranjen.

Pokušao je Brajton da se vrati u meč ofanzivnim izmenama na početku drugog poluvremena, ali je posle igranja jednog od defanzivaca dosuđen penal za Liverpul.

Siguran sa bele tačke bio je Mohamed Salah koji je golom u 61. minutu i postavio konačan rezultat.

Ekipa Jirgena Klopa zauzima drugu poziciju u Premijer ligi sa 66 bodova, tri manje u odnosu na lidera Siti.