Liverpul odigrao savršeno poluvreme, pa strepeo do kraja, Siti bez finala!

subota 16.04.2022.
18:24

Umalo do velike drame u finišu.

EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale FA kupa na Vembliju pošto su savladali Mančester siti rezultatom 3:2.

Igrao se deveti minut kada je Konate bio najviši u skoku posle centaršuta Robertsona iz kornera, Francuz je preciznim udarcem matirao rezervnog golmana Sitija Zeka Stivena.

Upravo je Amerikanac bio u centru pažnje osam minuta kasnije, ali ne u pozitivnom kontekstu pošto je posle njegove katastrofalne greške Sadio Mane udvostručio prednost Liverpula.

Isti fudbaler je povisio na 3:0 u finišu prvog poluvremena posle sjajne timske akcije i završnice.

Usledio je brz odgovor "građana", već na početku drugog poluvremena nadu u čudo doneo je Džek Griliš pogotkom u 47. minutu.

Siti je krenuo na sve ili ništa, to im se i isplatilo u prvom minutu nadoknade vremena kada je Bernardo Silva ulio ogromnu nadu navijačima sitija da mogu do izjednačenja.

Međutim, više od toga Siti nije mogao, pa će ekipa Jirgena Klopa biti u prilici da se bori za još jedan trofej ove sezone posle savršenog prvog poluvremena.

Liverpul će se u finalu FA kupa sastati sa pobednikom duela Čelsi - Kristal Palas.