Liverpul se vratio u pobednički ritam, Herison pokorio London!

nedelja 16.01.2022.
16:55

U terminu od 15 časova danas su odigrane dve utakmice 22. kola engleske Premijer lige.

EPA-EFE/Chris Brunskill

Liverpul je na Enfildu savladao Brentford rezultatom 3:0.

"Redsi" su poveli u 44. minutu kada je centaršut Aleksandra Arnolda iz kornera u gol pretvorio Fabinjo.

Sve je bilo potom dosta lakše za domaću ekipu koja je u drugom poluvremenu postigla još dva gola, prvo Okslejd-Čemberlejn u 69, a zatim i Minamino osam minuta kasnije.

Liverpul se nalazi na drugom mestu Premijer lige sa 45 bodova, dok je Brentford 14. sa 23.

Daleko uzbudljivije bilo je u Londonu gde je Lids junajted savladao Vest Hem rezultatom 3:2.

Ekipa Marsela Bjelse povela je u 10. minutu golom Džeka Herisona, da bi u 34. poravnao Džerod Bouven.

Veoma raspoloženi Herison ponovo je doveo svoj tim u vođstvo u 37. minutu, a Pablo Fornals je vratio Vest Hem u igru po drugi put svojim golom u 52. minutu.

Fantastični Džek Herison zaokružio je sjajnu partiju het-trikom u 60. minutu čime je doneo veoma značajan trijumf Lidsu.