ponedeljak 07.08.2023.
22:13

Pobeda za kraj priprema.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Liverpula pobedili su ekipu Darmštata rezultatom 3:1 u generalnoj probi pred start Premijer lige.

Liverpul je u uvodnim minutima stigao do dva gola prednosti, zahvaljujući Mohamedu Salahu koji je u petom minutu iskoristio asistenciju Van Dajka, a potom je i asistirao Diogu Žoti tri minuta kasnije za 2:0.

Već u 10. minutu Honsak je smanjio na 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Na isteku časa igre, Soboslaj je izveo korner, a Luis Dijaz velemajstorski petom od prečke pogodio za konačnih 3:1.

Nakon trećeg pogotka, Jirgen Klop je napravio šest promena, ušli su Darvin Nunjez, Džo Gomez, Doak, Cimikas, Matip i Eliot.

Ujedno, napad su predvodili Dijaz, Salah i Žota, koji su bili i strelci i sva je prilika da će Klop tako i započeti sezonu u prvom kolu i derbiju protiv Čelsija. Kodi Gakpo je igrao u veznom redu uz MekAlistera i Soboslaja, a u odbrani se odavno sve zna, to je četvorka - TAA, Van Dajk, Konate, Robertson.