LK - Lacio sa igračem manje nadmudrio Kluž, Ludogorec i AEK iskoristili domaći teren

Autor: Sportske Net
četvrtak 16.02.2023.
23:00

Identični rezultati na svim mečevima.

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

U ostalim mečevima u Ligi konferencija slavili su Lacio, Ludogorec i AEK.

Lacio - Kluž 1:0

Fudbaleri Lacija zaradili su crveni karton na samom početku susreta u 17.minutu pošto je Patrik preoštro startovao.

Ipak, to nije omelo italijanski tim da stigne do vodstvo u prvom delu meča. U nadoknadi poluvremena Anderson je iz slobodnjaka poslao loptu u kazneni proctor, koju je primio Imobile I posla je pokraj desne stative u mrežu za 1:0.

Po povratku na teren Kluž nije koristio igrača više na terenu, već je naprotiv, Lacio nastavio da napada. Milinković-Savić je bio u prilici u 68. minutu, pucao posred gola, ali je šut odbranjen.

AEK Larnaka – Dnjepar 1:0

Bez golova je završena utakmica između AEK-a i Dnjepra.

U prvom delu meča konkretniji je bio domaći tim, ali je Dnjepar uspevao da se odbrani i sačuva mrežu. U nastavku gosti su se probudili, ali falilo je realizacije sa obe strane.

Konačno, AEK je stigao do gola u 84.minutu, Gustavo je izveo centaršut, a Garija ga pokupioi glavom poslao loptu u mrežu.

Ludogorec – Anderleht 1:0

Domaći su stigli do prednosti već u devetom minutu. Despodov je centrirao u kazneni proctor, a to je iskoristio Tijago koji je poslao loptu u mrežu Anderlehta za 1:0.

Imali sui  gosti šansu posle pola sata igre, međutim Veršerennije bio dovoljno precizan. Oba tima sui mala po priliku do kraja prvog dela susreta. Ipak, mreže su ostale mirne.

Po povratku na teren, nije bilo velikih šansi ni na jednoj strain do kraja susreta.