četvrtak 20.04.2023.
20:42

Poljaci se vratili iz "-3", pa ispali.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u polufinale UEFA Lige konferencija posle neviđene drame u revanšu na svom terenu protiv Leha iz Poznanja. Leh je pobedio večeras u Firenci rezultatom 3:2, a "Viola" ide dalje sa ukupnih 6:4.

Italijani su pre sedam dana slavili u Poljskoj sa 4:1 i ništa nije slutilo na šokantan revanš.

Prelako su ga shvatili domaći, igrači Leha nisu imali šta da izgube, krenuli su u napad svim silama i u 69. minutu su uspeli da izjednače ukupan rezultat.

Sousa je u devetom minutu pogodio za 0:1, prednost Leha udvostručio je Velde iz penala u 64. minutu, a Sobjah je u 69. utišao "Artemio Franki" i doneo Lehu vođstvo od 0:3.

Delovalo je tada da je Leh bliži četvrtom golu, nego Fiorentina prvom, izdržao je domaći tim nekoliko opasnih akcija i onda je uspeo da se vrati iz nokdauna.

Igrao se 78. minut, kada se Sotil dokopao lopte nakon jednog prekida i efektnim udarcem pogodio rašlje, za 1:3.

Konačnih 2:3 postavio je Kastrovili u 92. minutu.

Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Fiorentinu, Luka Jović je zamenjen u 71. minutu, a Aleksa Terzić je ušao sa klupe u 53. minutu.

"Ljubičasti" u polufinalu čekaju boljeg iz duela između Nice i Bazela. Njihov meč kreće u 21 sat, a u prvoj utakmici u Švajcarskoj bilo je 2:2.