četvrtak 16.03.2023.
21:30

Slovan imao veliku šansu...

EPA-EFE/JAKUB GAVLAK

Bazel se vratio iz mrtvih u Bratislavi. Posle prve utakmice je bilo 2:2, a danas je domaćin imao 2:0, igru, sve je išlo kako treba, ali nisu prošli dalje.

Slovan je vrlo brzo postigao dva gola.

Abubakari u 11. minutu i Kucka šest minuta kasnije su postigli golove, činilo se da Slovan hita ka četvrtfinalu Lige konferencija.

Ipak, pitao se i Bazel.

Gosti su uspeli preko Kalafiorija da smanje na 2:1, učinili su to na vreme, u 53. minutu i imali su dovoljno vremena do kraja da stignu do izjednačenja.

I, uspeli su u tome.

Nadoknada vremena, Amduni je šutirao, žabica ulazi u gol. Ide sve ovo i na dušu golmana Čovana koji je veoma slabo reagovao.

U produžecima nije bilo golova, a onda tokom penala Hic brani prvi udarac u drugoj seriji kada je šutirao Kucka, a onda i u trećoj kada je šutirao Barsenjan. Sasvim dovoljno za plasman gostiju u četvrtfinale!