LK (kval) - Čista petica Aston Vile u Edinburgu, Dnjepar izvukao remi sa desetoricom

sreda 23.08.2023.
20:45

Odigrana su dva meča plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.

EPA-EFE/Tolga Akmen

Fudbaleri Aston Vile ubedljivo su pobedili Hibernijan 5:0 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.

Rezultat u Edinburgu postao je izvestan već u prvom poluvremenu. Engleski tim je na poluvremenu imao velikih 3:0. Oli Votkins upisao se dva puta, u 17, a potom u 33. minutu meča. Tačku na prvo poluvreme stavio je Bejli u 42. minutu.

Po povratku nije bilo velikih promena na terenu, nastavili su gosti sa goleadom baš tamo gde su stali. Dinj je upisao svoju treću asistenciju, a Votkins treći gol u 48. minutu meča.

Velikih 5:0 Aston Vila je ostvarila posle penala u 74. minutu, a precizan sa bele tačke bio je Daglas Luiz.

Za razliku od meča u Edinburgu, na utakmici između Spartka iz Trnave i Dnjepra nije viđeno mnogo golova. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Ipak, može se reći da gosti iz Ukrajine mogu da budu zadovoljni ovim rezultatom, jer su od petog minuta igrali sa igračem manje. Trnava je povela u 55. minutu preko Oforija, da bi posle penala u 67. Dnjepar stigao do izjednačenja.

Revanši se igraju za osam dana, 31. avgusta.