četvrtak 19.08.2021.
20:55

Hoće li se ispisati istorija?

@LincolnRedImps/Twitter

U terminu od 19.00 sati, odigrano je šest utakmica u okviru plej-of runde kvalifikacija za Ligu konferencija.

Polovina duela završena je bez pobednika, a najviše pažnje zauzela je ekipa Linkoln Red Impsa sa Gibraltara. Najuspešniji tim iz ove zemlje uspeo je da remizira (1:1) sa letonskom Rigom, koju smo prošle godine imali priliku da gledamo protiv Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

No, sada nisu uspeli da savladaju Linkoln na svom terenu, budući da je iskusni vezista Fernando Karalero samo dva minuta po ulasku u igru poništio gol Vakulka. Sve u svemu, Gibraltar nikada nije imao predstavnika u evropskim takmičenjima i mogla bi da bude ispisana istorija upravo na stadionu "Viktorija"

Nefči je vodio sa 3:2, posle preokreta u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da savladaju Makabi Haifu koja se izvukla golom Čerija u šestom minutu nadoknade, dok je Viktorija iz Plzenja sa lakih 2:0 izašla na kraj sa CSKA iz Sofije.

Bodo/Glimt je uspeo da preokrene protiv litvanskog Žalgirisa i u Norvešku odnese 2:1, a bez pobednika okončani su dueli LASK - Sent Džonston i Hapoel Ber Ševa - Anortozis.

Hapoel Ber Ševa - Anortozis 0:0
LASK - St. Džonston 1:1 (0:1)
Nefči - Makabi Haifa 3:3 (0:1)
Plzenj - CSKA Sofija 2:0 (1:0)
Riga - Linkoln Red Imps 1:1 (0:0)
Žalgiris - Bodo/Glimt 1:2 (1:0)