22:09

Belgijanci i Hrvati odneli pobede.

EPA/Erdem Sahin

Belgijski klubovi Gent i Briž su se odlično prikazali u prvim mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Briž je na svom terenu savladao danski AFG sa 3:0, strelci su bili Bukakan u 10. minutu, pa Mats Rits u u 48. i Hugo Vetlesen  u 68. minutu.

Gent je deklasirao Žilinu sa 5:1. Najviše se istakao Hugo Kujpers sa dva pogotka (65. i 84. minut), a u strelce su se upisali i Gift Orban u 23. minutu, Julijen de Sart u 54. minutu i Cujoši Vatanabe u 75. minutu. Utešni pogodak za rivala je delo Kapralika u 77. minutu.

Bešiktaš je bio sa 3:1 bio siguran protiv Tirane, Osijek je na svom terenu savladao ZTE golom Ramona Miereza u sudijskoj nadoknadi. Istim rezultatom je Rijeka pobedila Dukađini, zahvaljujući golu Nika Jankovića u 29. minutu.

Takođe je minimalcem Tvente pobedio Hamarbi, a Hapoel Ber Ševa litvanski Panevezis.

Portugalska Vitorija je uspela da sa 4:3 pobedi Celje na gostovanju u vrlo napadački otvorenom meču. Do tesne pobede u gostima je došao i AEK Larnaka, trijumfom 3:2 Torpeda iz Žondina.

Akurejri je na svom terenu odneo pobedu 3:1 nad Dundalkom, dok je Toršavn sa 2:1 bio bolji od Haverfordvesta.