20:00

Protiv Viljareala za grupnu fazu.

NK Hajduk Split

Fudbaleri Hajduka iz Splita plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu konfrencija.

Splićani su večeras poraženi u gostima od portugalske Vitorije Gimaraeš rezultatom 1:0, ali su zbog pobede od 3:1 na "Poljudu" u prvom meču izborili plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Domaći su poveli već u petom minutu. Sjajang pogodak postigao je napadač Anderson posle centaršuta Japanca Ogave.

Rani gol dao je dodatnu energiju domaćima koji su bili bolji protivnik u prvih 20 minuta meča. Hajduk je uzvratio u 23. minutu, kada se u sjajnoj prilici našao Čolina, ali je njegov udarac završio preko gola.

Uspeli su gosti da "umrtve" utakmicu u nastavku. Prepustili su Splićani posed lopte Vitoriji, ali pravih prilika za domaći sastav nije bilo.

Stvari su postale još gore za domaćina u 77. minutu kada je crveni kartondobio Tijago Silva zbog starta nad Krovinovićem.

Napala je Vitorija svim silama u poslednjih desetak minuta, imala potpunu inicijativu sa igračem manje, ali je Hajduk odoleo i izborio plasman u plej-of, gde ga čeka španski Viljareal.