LK (kval) - Jojić i drugovi srušili vicešampiona Poljske, Dečić slavio u Gruziji, Struga bolja od Pjunika!

sreda 24.07.2024.
21:00

U dosadašnjem toku dana odigrane su tri utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Riga FC
Riga FC

Prvak Crne Gore Dečić savladao je ekipu Dinama iz Batumija u prvoj utakmici u Gruziji rezultatom 2:0.

Dečić je pitanje pobednika rešio u drugom poluvremenu zahvaljujući raspoloženom Iliru Camaju koji je sa dva gola u 62. i 66. minutu doneo trijumf crnogorskoj ekipi.

U redovima gostiju nastupio je i nekadašnji fudbaler Partizana i Vojvodine Bojan Matić.

Pobednik ovo dvomeča igraće sa ekipom Helsinkija.

Riga je u Letoniji ostvarila veliku pobedu nad vicešampionom Poljske Šlonskom rezultatom 1:0.

Odlučujući pogodak za domaću ekipu bio je delo Osejnua Nijanga koji je mrežu Poljaka zatresao već u sedmom minutu, a u pobedničkoj ekipi sve do 73. minuta igrao je i bivši fudbaler Partizana Miloš Jojić.

Predstavnik Severne Makedonije Struga bila je bolja na domaćem terenu od ekipe Pjunika iz Jermenije rezultatom 2:1.

Struga je povela u osmom minutu golom Besarta Ibraimija sa penala u osmom minutu, da bi u Lukas Viljela izjednačio na identičan način u 23. minutu.

Klub iz Jerevana ostao je sa igračem manje u 60. minutu posle isključenja Vakulenka, a to je iskoristio Stefan Spirovski da donese svom timu pobedu u 73. minutu.