LK (kval.): Kad igra Kejn - ne brine Totenhem, istorija u Estoniji

četvrtak 26.08.2021.
22:37

Konačno onaj stari.

EPA-EFE/Andrew Could

Fudbaler Totenhema Hari Kejn ponovo je onaj stari pošto je sa dva gola bio najzaslužniji za trijumf londonskog kluba protiv Fereire 3:0 i plasman u grupnu fazu Lige konferencija.

Kejn prethodne nedelje nije bio nije putovao sa ekipom u Portugal i Totenhem je poražen sa 1:0, ali odmah čim je vraćen u sastav stvari su krenule na bolje po engleski klub.

Kejn je već u devetom minutu doveo Totenhem u vođstvo, a u 35. je povisio na 2:0. Do kraja meča se i Lo Selso upisao u strelce, golom u 70. minutu i tako stavio tačku na evropske ambicije Fereire u ovoj sezoni.

U istom terminu, rutinsku pobedu i prolaz dalje obezbedio je Karabag na gostovanju Aberginu slavivši sa 3:1, dok je važan trijumf za estonski fudbal ostvarila Flora koja je pobedila Šamrok u gostima sa 1:0 i ukupnim rezultatom 5:2 izborila plasman dalje.

Tako je postala prvi estonski klub koja je izborila plasman u grupnu fazu evropskih takmičenja.