četvrtak 27.07.2023.
18:59

Sjajna partija Intera iz Andore.

Legia Warsaw

Fudbaleri Kazastanskog Ordabasija ispustili su prednost od 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija protiv poljskog velikana Legije iz Varšave, a utakmica je završen rezultatom 2:2.

Poveli su domaći u 12. minutu golom belorskog napadača Usevalda Sadovskog na asistenciju bivšeg fudbalera Crvene zvezde Mamadua Mbođa.

Ordabasi je neočekivano udvostručio prednost posle samo tri minuta igre u nastavku, a Mbođ je posle asistencije, zatresao mrežu slavnog rivala.

Ipak su uspeli gosti u nastavku da izbegnu poraz. Prvo je češki napadač Tomaš Pekhart smanji na 2:1 u 63. minutu, da bi remi Legiji doneo rezervistaBlaž Kramer četiri minuta pre kraja meča.

Iznenađenje je danas priredila ekipa Inter Eskaladesa iz Anodre koja je na svom terenu bila bolja od škotskog Hibernijana sa 2:1.

Golove za domaće postigli su Adrijan Galjo i Žan Luk Asubre, dok je za Škote pogodio Džo Njuel.

U ostalim utakmicama koje su počele od 17 sati, Debrecin je sa 0:1 slavio protiv Alaškerta u Jermeniji, dok su u istoj zemlji Ararat i grčki Aris remizirali 1:1.