LK (kval) - Ludnica u Sarajevu, Ronaldo pogodio u Skopju, Sutjesci trijumf u reviji kartona!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 27.07.2023.
23:04

U terminu od 21 čas večeras su odigrane četiri utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

EPA-EFE/MARTIAL TREZZINI

Sutjeska je na domaćem terenu bila bolja od ekipe Santa Koloma iz Andore rezultatom 2:0.

Crnogorska ekipa povela je u 24. minutu preko Saletića, konačan rezultat postavio je Striković u 73, a meč je obeležila i prava revija kartona, čak osam, od kojih šest za domaću ekipu.

Identičnim rezultatom, Levski je u Skopju savladao ekipu Škupija sa 2:0.

Makedonce je "otvorio" Velton u 31. minutu, a momak zvučnog imena Ronaldo postigao gol u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Najuzbudljivije bilo je u Sarajevu gde je Željezničar remizirao sa Nefčijem 2:2.

Domaćin je poveo u 14. minutu preko Haračića, da bi u 44. Kosorić autogolom poravnao rezultat. Josef Amoa ponovo dovodi u vođstvo Željezničar u finišu prvog poluvremena, a početkom drugog dogodili su se i neredi na tribinama.

U čitavoj atmosferi, domaćin je uspeo da izdrži nalete Nefčija sve do petog minuta nadoknade vremena kada je Hadžijev postavio konačnih 2:2.

Krusejders je u Severnoj Irskoj priredio iznenađenje pošto je remizirao sa Rozenborgom  identičnim rezultatom 2:2

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Lourija, ali su Norvežani pogocima Holsea i Saetera sa penala u 30. i 42. minutu preokrenuli rezultat.

Izjednačujući pogodak za Krusejders postigao je Reitan autogolom u 74. minutu.