LK, kval. - Milojević pao u finišu, Murinja izvukao sjajni Uzbekistanac, ludilo u Belgiji

četvrtak 19.08.2021.
21:57

Efikasno veče.

@ASRomaEN/Twitter

Fudbaleri Rome savladali su Trabzonspor u Turskoj sa 2:1 u prvom meču plej-of faze kvalifikacija Lige konferencije.

Verovatno i najjači meč od svih u poslednjoj rundi kvalifikacija odigran je na "Medikal park stadionu" u Trabzonu. Murinjo je imao poteškoća, ali, srećom po njega, pojavila se letošnja akvizicija od kojeg se mnogo očekuje u ovoj sezoni Eldor Šomurodov i svojim golom obezbedio trijumf Rimljanima.

Uzbekistanac je bio odličan na pripremama i posle dva pogotka u kontrolnim mečevima, upisao se i u prvom zvaničnom. Prethodno je Pelegrini doneo prednost "vučici", a Kornelijus je ubrzo izjednačio.

Hamarbi našeg Miloša Milojevića bio je blizi podeli bodova protiv Bazela, ali Artur je golovima u 87. i 90. minutu obezbedio zalihu od dva pogotka švajcarskom timu.

Anderleht i Vitese odigrali su spektakularan meč od šest golova u Briselu, ali pobednika nije bilo. Završeno je 3:3, a moglo je biti i drugačije da domaći nisu promašili penal u petom minutu nadoknade! U Roterdamu se već slavi plasman u Ligu konferencija budući da su sa pet golova ispratili nemoćni Elfsborg. Mladi napadač Luis Sinistera bio je junak susreta sa tri postignuta pogotka.

Još jedno deklasiranje videli smo u Češkoj, gde je Jablonec takođe "petardom" ispratio Žilinu. Uspeli su Slovaci da umanje za jedan gol, ali to je sve.