LK, kval. - Milojevićev AEK razočarao u Mostaru, Banjalučani na pragu ispadanja!

Veliko iznenađenje u Mostaru.

aekfc.gr
aekfc.gr

AEK je poražen u prvoj utakmici Vladana Milojevića na klupi tog tima.

Ekipa srpskog stručnjaka je poražena u Mostaru od Veleža rezultatom 2:1 i u deficitu dočekuje revanš duel u Atini.

Ansarifard je doveo AEK u prednost u 12. minutu utakmice, ali je Omar Pršeš izjednačio samo dva minuta kasnije.

Veliku pobedu domaćem timu donosi Zajmović u 53. minutu utakmice.

Banjalučki Borac nije imao sreće, za razliku od Veleža. Aktuelni šampion BiH je danas poražen od severnoirskog kluba, Linfilda, rezultatom 4:0 i praktično je na pragu ispadanja iz daljeg takmičenja.

Njuberi je doveo domaće u prednost u 2. minutu utakmice, Mancinga je povisio u 25. minutu, da bi Mulgru dao gol za 3:0 u 75. minutu utakmice.

Konačnih 4:0 postavlja Kalaker u nadoknadi vremena.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti remi Sutjeske i Makabija iz Tel Aviva koji su odigrali bez golova, pobede Genta protiv Valerenge 1:0 i ekipe FCSB protiv Šahtjor Karagandija istim rezultatom. Ekipa Arhusa za koju je nastupao Milan Jevtović od prvog minuta je poražena od Larnea sa 2:1.