četvrtak 03.08.2023.
21:16

Otpala još dva kluba iz "Eks-ju".

Epa/Urs Flueeler

Ekipa Osijeka je uspela da izbori pobedu 2:1 na gostovanju mađarskom Zalegersegiju posle minimalne pobede u prvom duelu. Sa ukupnih 3:1 idu u treću rundu.

Hrvatskom timu je dao krila autogol Gergenjija već u 9. minutu. Posle toga su imali dva gola prednosti.

Josip Špoljarić je u 73. minutu povisio na 2:0 na meču posle prekida izvedenog blizu desne ivice kaznenog prostora.

Korpulentni tamnoputi napadač ZTE-a Ikobo je u 82. minutu na slučajan načun uspeo da smanji zaostatak. Čak je prilikom uletanja u gol zarad što bržeg uzimanja lopte i povratka na centar ušao u mali fizički sukob, koškanje, sa golmanom rivala Markom Malenicom.

Valja dodati da je ZTE imao prednost u posedu lopte 56 posto i više šuteva na gol - 23 naspram 15 Osijeka.

Nefči je iskoristio prednost domaćeg terena u revanšu i sa 2:0 eliminisao Željezničar. Prvi duel u Sarajevu okončan je 2:2.

Strelci za tim iz Bakua bili su Keni Saief u 20. i Juri Matijas 68. minutu.

Prvak Severne Makedonije Škupi poražen je od Levskog iz Sofije sa 1:0 u Bugarskoj.

Bugarski tim je na svom stadionu "Georgi Asparuhov" rutinski odradio posao posle 2:0 iz prvog meča. Strelac je Marin Petkov u 10. minutu sudijske nadoknade.