20:54

Veliki uspeh ekipe sa Islanda.

Beta/Mats Torbergsen/NTB Scanpix via AP

Fudbaleri Bodo Glimta, Helsinkija i Breidablika plasirali su se u grupnu fazu Lige konferencija.

Bodo je eliminisao rumunski Sepsi nakon prave drame u Norveškoj. Rezultat je nakon 90 minuta bio 2:2, iako je domaćin vodio 2:0, a pošto je 2:2 bilo i pre sedam dana otišlo se u produžetke. Tamo je gol za ukupnu pobedu dao Pelegrino iz penala u 100. minutu. Na kraju 3:2 za Bodo i ukupnih 5:4.

Helsinki je na svom terenu savladao šampiona Rumunije Farul sa 2:0 i tako nadoknadio 1:2 iz Konstance. Heroj Finaca bio je srpski igrač Bojan Radulović, koji je bio dvostruki strelac u 20. i 70. minutu, pa je tako bio najzaslužniji za eliminaciju ekipe koju trenira legendarni Georgi Hadži.

Islandski Breidablik je na svom terenu pobedio makedonsku Strugu sa 1:0 i prošao u grupnu fazu sa ukupnih 2:0. Strelac je bio Einarson u trećem minutu.