22:53

Bez golova u Rumuniji.

Facebook
Facebook

Fudbaleri Hajduka iz Split i solunskog PAOK-a odigrali su nerešeno 0:0 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Pred sjajnom atmosferom punih tribina stadiona "Poljud" Hajduk je bio bliži trijumfu.

Prvu veliku priliku za Hajduk propustio je Mlakar u 11. minutu nakon što ga je Livaja "spojio" sa golom, Slovenac je promašio kolosalnu šansu. Samo minut kasnije Sigur je uzdrmao okvir gola Solunaca.

U prvom minutu drugog poluvremena Livaja je udarcem sa distance u potpunosti iznenadio golmana gostiju Kotarskog, ali je stativa ponovo spasila PAOK.

U nastavku utakmice, grčki tim je uspeo da smiri ritam i sačuva mrežu na "Poljudu", tako će obe ekipe sa iste startne pozicije započeti revanš za sedam dana na stadionu "Tumba" u Solunu.

Srpski reprezentativac Andrija Živković odigrao je čitav meč za PAOK.

Nije bilo golova ni u Bukureštu gde je FCSB odigrao nerešeno protiv danskog Nordsjelanda.

Danci su utakmicu završili sa desetoricom, jer je Adamo Nagalo isključen pola sata pre njenog završetka, ali to domaćin nije uspeo da iskoristi.

Pobednik ovog dvomeča igrače sa boljim iz duela između Partizana i azerbejdžanskog Sabaha. Sabah je prvi meč rešio u svoju korist sa 2:0.