20:15

Naši napadači zablistali.

EPA-EFE/MARTIAL TREZZINI

Dvojica srpskih fudbalera MIiljan Vukadinović i Andrej Ilić imali su svoje veče u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Kazahstanski Tobol je kod kuće posle preokreta sa 2:1 savladao finsku Honku, a oba gola za domaćin postigao je nekadašnji napadač Vojvodine Miljan Vukadinović.

Gosti su poveli pogotkom Lukasa Kaufmana šest minuta pre isteka prvog dela, da bi Vukadinović golovima u 62. i 75. minutu doneo prednost svom timu pred revanš u Finskoj.

Jedini gol na utakmici Makedonija Đorče Petrov - RFS postigao je nekadašji centarfor Napretka i Javora Andrej Ilić i doneo pobedu gostima iz Letonije. Srbin je bio strelac za RFS u 34. minutu.

Zanimljivo je biloi u Slovačkoj gde je Žilina golom Patrika Mislovića iz penala u poslednjem minutu savladala estonsku Levadiju sa 2:1. Prethodno je za domaćine bio strelac  David Duriš, dok je izjednačenje Levadiji doneo Ernes Agiri.