LK (kval) - Tadić pogurao Fener, Letonci brojali do sedam!

utorak 01.08.2023.
21:31

U dosadašnjem toku večeri završene su tri utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.​

Fenerbahce
Fenerbahce

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su ekipu Zimbrua u Moldaviji rezultatom 4:0 i tako potvrdili plasman u narednu rundu takmičenja posle trijumfa od 5:0 u prvoj utakmici.

Prvi gol u novom klubu postigao je kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić u 48. minutu, u nastavku je zablistao Miči Bačuaji sa dva gola u 57. i 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Juksek u 77.

Letonska Valmijera ubedljivo je savladala Tre Pene iz San Marina sa 7:0, golove su postizali Tonisevs (2), Nigreti (autogol), Veips, Kajramani, Ndoje i Jaunzems.

U duelu između Balzana i Nemana na Malti nije bilo pogodaka, pa je beloruska ekipa prošla dalje zahvaljujući pobedi od 2:0 iz prvog meča.

Fenerbahče će se u narednom kolu sastati sa boljim iz duela između Diferdanža i Maribora (prva utakmica 1:1), Valmijera ide na pobednika dvomeča Atletik Eskalejds i Partizanija (0:1), a Neman čeka pobednika iz duela između Celjea i Vitorije Gimaraeš (3:4).