Bosanski predstavnik ubedljivo poražen.

fkvelez.ba
fkvelez.ba

Fudbaleri Veleža iz Mostara ispali su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Velež je danas poražen od Inter Eskaladesa u Andori sa ubedljivih 5:1, dok je u prvom meču u Mostaru bilo nerešeno 1:1, te je klub iz Andore prošao dalje.

Možda i ključan momenat nautakmici dogodio se u 39. minutukada je bivši napadač niškog Radničkog, a sada centarfor Veleža Nermin Haskić promašio jedanaesterac.

To je Inter kaznio sa dva pogotka do kraja prvog poluvremena. Oba puta strelac je bio Lopez, prvo u 44, a onda i u drugom minutu sudijske nadoknade.

Vođstvo domaćina smanjio je Ante Oreč na asistenciju bivšeg igrača Crvene zvezde Milana Jevtovića u 53. minutu.

Ipak, Velež je već posle četiri minuta primio novi pogodak, strelac za Inter bio je Domi.

Isti igrač povisio je na 4:1 šest minuta pre kraja, da bi potpunu katastrofu Veležu naneo Andreu u 92. minutu za ogormnih 5:1 u korist Intera.