LK - Lacio na mišiće protiv Kluža, Ludogorec mora da uči penale

četvrtak 23.02.2023.
21:37

Očekivalo se da Lacio bude sigurniji...

EPA-EFE/ALEX NICODIM

Fudbaleri Lacija, AEK-a iz Larnake i Anderlehta plasirali su se u osminu finala Lige konferencija.

Teže nego što se očekivalo, Lacio je izašao na kraj sa Klužom u ovom dvomeču. Minimalna pobeda, Imobile je to obezbedio u Rimu, ali u Rumuniji bez golova uz crveni karton domaćina od 77. minuta kada je Muhar isključen.

Bez golova u revanšu odigrali su Dnjepar i AEK iz Larnake što je pogodovalo kiparskom timu budući da su oni na svom terenu takođe minimalnim rezultatom došli do, ispostaviće se, krucijalne pobede.

Mnogo zanimljivije bilo je u dvomeču Anderlehta i Ludogoreca koji je rešen nakon 210 minuta igre. Belgijanci su uzvratili u revanšu i sa 2:1 okončali regularni deo zahvaljujući autogolu Rusoa i Veršarena. Taman kada je izgledalo da Anderleht ide ka narednoj fazi Igor Tijago u 71. minutu odvodi meč u produžetak.

Susret je rešen nakon penala, tri promašaja u nizu imao je Ludogorec, Anderleht je imao sasvim suprotan učinak i tako je belgijski velikan prošao u nastavak takmičenja.