LK - Lester izdržao nalet "vučice", odluka u Rimu, Partizanovi "dželati" nadomak finala!

četvrtak 28.04.2022.
22:57

Zanimljivo fudbalsko veče u Lesteru i Roterdamu.

EPA-EFE/ANDREW YATES

U prvoj utakmici polufinala Lige konferencija, fudbaleri Lestera remizirali su sa Romom na domaćem terenu 1:1.

Italijanski tim je poveo u 15. minutu kada je Lorenco Pelegrini iskoristio dodavanje Žalevskog i rutinski matirao Šmajhela.

Zaigrale su "lisice" dosta bolje u nastavku meča, krenule sa ofanzivnijim pristupom i to im se isplatilo u 67. minutu.

Posle prodora Barnsa sa leve strane, ispred Lokmana našao se Manćini koji je sproveo loptu u sopstvenu mrežu i vratio meč ispočetka.

Sve će se rešavati u Rimu za nedelju dana.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Roterdamu gde je Fejenord savladao Marsej sa 3:2.

Holanđani su stekli prednost od dva gola u razmaku od samo dva minuta, prvo je Sirijel Desers matirao Mandandu, da bi u 20. pogodio i Luis Sinistera.

Nije se predao francuski tim, pa je do kraja poluvremena preko Dijenga u 28. i Žersona u 40. minutu uspeo da poravna rezultat.

Ipak, presudio je detalj s početka drugog dela igre kada je, posle velike greške u odbrani, Desers doneo veliku pobedu Fejenordu.

Zanimljivo, Desers i Sinistera su fudbaleri koji su pogađali i protiv Partizana, naredne sedmice će se boriti za finale Lige konferencije...