četvrtak 17.02.2022.
22:54

Lester i Bodo Glimt blizu prolaska dalje.

Beta/Mats Torbergsen/NTB Scanpix via AP

U prvim mečevima šesnestine finala Lige konferecija prednost su stekle ekipe Marselja, Lestera i Bodo Glimta.

Fublaeri Olimpika iz Marselja trijmfovali su na domaćem terenu protiv Karabaga u prvom meču šesnestine finala Lige konferencija rezultatom 3:1.

Prvu priliku na meču imao je Karabag u 12. minutu, šutirao je Ozobić, ali je njegov pokušaj izblokiran. Marselj je do prve ozbiljne šanse došao u 40. minutu, šutirao je Kamara, a golman gostiju Gugešašvili loptu skrenuo u korner.

Posle kornera, najbolje se u šesnestercu snašao Arkadijuš Miliki i to je bilo 1:0 za domaćina.

Samo tri minuta kasnije Marselj je duplirao vođstvo, ponovo je gol postigao maestralni Milik, koji je još jednom pokazao o kakvom se golgeteru radi.

Karabag je bio malo bolji u nastavku, imali su gosti nekoliko prilika. Prvo je Ozobić pokušao u 51. minute, ali je lopta pogodila stativu, a zatim je i svoj udarac oprobao Vađi, ali nije bio precizan.

Gosti su u 86. minutu preko Kadija postigli pogodak koji im daje nadu za revanš.

Paje u nadokanadi vremena, ipak vraća dva gola prednosti svom timu i postavlja konačnih 3:1,

Lester siti nije imao većih problema protiv danskog Randersa. “Lisice” su na svom stadionu slavile sa ubedljivih 4:1.

Domaćin je poveo u 23. minutu, strelac je bio Ndidi, njegov udarac “probušio” je mrežu Randersa.

U finišu poluvreme domaći su imali dve dobre prilike preko Devsburi-Hola i štopera Sojundžua, ali gola nije bilo. Propuštene šanse Lestera iskoristili su gosti iz Danske u nadoknadi prvog poluvremena i golom Mistratija izjednačili na 1:1.

Lester je u drugo poluvreme ušao rešen da vrati stvari na svoje mesto i već posle četiri minuta nastavka bilo je 2:1 za domaće, strelac je bio Barns.

U 55. minutu treći gol za “Lisice” postiže napadač Patson Daka, a konačnih 4:1 postavlja Devsburi-Hol i tako praktično rešava pobednika u ovom dvomeču.

Norveški Bodo Glimt šokirao je domaći Seltik u Glazgovu i trijumfovao sa 3:1 na “Seltik parku”.

Gosti su poveli već u sedmom minutu preko Vetlesena. Bodo je duplirao vođstvo u 55. minute, a strelac je bio Pelegrino.

Seltik smanjuje rezultat u 79. minutu, strelac je bio Maeda, ali samo dva minuta kasnije Vetelsen postiže treći gol za goste za konačnih 3:1 za gostujući tim.