LK - Nica i Keln remizirali, Partizan na vrhu, meču u senci nasilja na tribinama!

Autor: Nemanja Veljković
četvrtak 08.09.2022.
21:36

Remi Parrtizanovih rivala u grupi.

U drugoj utakmici prvog kola Grupe D Lige konferencija ekipe Nice i Kelna odigrali su nerešeno 1:1. U istoj grupi se nalazi i naš Partizan koji je večeras takođe remizirao na gostovanju češkom timu Slovacko.

Meč u Francuskoj na stadionu "Alijanc rivijera" kasnio je više od sat vremena zbog velikih problema koje su napravili gostujući navijači o čemu smo već pisali.

Za razliku od tribina, na terenu je bilo mnogo mirnije. Prvi do vođstva stigli su gosti, a strelac je bio visoki špic Štefan Tiges u 19. minutu, posle sjajne akcije u tri poteza.

Vođstvo Kelna trajalo je do 62. minuta kada je u korist domaćeg tima dosuđen jedanaesterac. Loptu na kreč stavio je napadač Nice Endi Delor i uputio precizan i jak šut po sredini gola za izjednačenje 1:1, što je bio i konačan rezultat.

U narednom kolu 15. septembra Keln će dočekati Slovacko, dok će Partizan biti domaćin ekipi Nice. Naš tim posle prvog kola zauzima prvo mesto u Grupi D.