utorak 07.03.2023.
20:45

Preokret Holanđana.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Fudbaleri Lacija izgubili su na svom "Olimpiku" od AZ Alkmara rezultatom 1:2 u prvom meču osmine finala Lige konferencija.

Lacio je poveo golom Pedra u 18. minutu, ali su gosti uspeli da preokrenu i dođu do velike pobede.

U 45. minutu Pavlidis je bio na pravom mestu posle asistencije Karlsona za 1:1.

Isti igrač upisao je i drugu asistenciju u 62. minutu, kada je strelac bio Miloš Kerkez za preokret i veliku pobedu AZ Alkmara.

Lacio je nastavio da dominira i posle primljenog gola, Sergej Milinković-Savić je imao jedan solidan udarac sa 20 metara, ali je na mestu bio golman gostiju.

Još bliži golu bio je Felipe Anderson u 52. minutu, izašao je sam na golmana Rajana, ali je ovaj odlično intervenisao.

Isti igrač je mogao da vrati Lacio u meč u 72. minutu, pa u 80. minutu, ali Brazilac večeras nije imao sreće i nije uspeo da postigne pogodak.

Lacio je imao mnogo više šansi čak 15 udaraca ka golu, od toga šest u okvir, duplo više od rivala, ali je AZ stekao veliku prednost pred revanš za sedam dana.