LK - Siti prošao, Svonsi ispao!

utorak 22.09.2015.
22:42

Osam mečeva engleskog Liga kupa je odigrano večeras, evo ko se našao u osmini finala.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Većini ljubitelja fudbala u Engleskoj je danas bilo zanimljivo šta će uraditi Mančester siti, ali je zanimljivo bilo i u derbiju Birmingema.

Aston Vila je savladala gradskog rivala Birmingem sa 1:0, a jedini strelac na ovom meču bio je Geštede u 62. minutu meča.

Dakle, gledaćemo ih u osmini finala, među 16 najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Upravo tamo će biti i Mančester siti.

Ekipa Manuela Pelegrinija koja je bila slobodna u prva dva kola ovog takmičenja danas je savladala Sanderlend u gostima rezultatom 4:1.

Najjaču postavu u ovom trenutku je izveo Pelegrini, igrao je i naš Kolarov, pa Siti nije imao više problema da dobije ovaj meč.

Aguero iz penala u 9. minutu, De Brujne nakon duplog pasa sa Sterlingom u 25. minutu, Vito Manone (ag.) u 33. i Sterling u 36. minutu su bili strelci za Mančester siti.

Jedini gol za Sanderlend postigao je Toivonen u 83. minutu.

Mejler je doneo Halu plasman u osminu finala golom protiv Svonsija pošto je Monk pokušao da odmori par glavnih igrača.

Stouk je golom Pitera Krauča slavio u Londonu protiv Fulama, dok su Preston i Bornmaut odigrali bez pobednika pošto je bilo 1:1 pa je odluka pala nakon produžetaka i penala.

Tamo su uspešniji bili gosti, Bornmaut je prošao u narednu fazu.

Midlsboro je golovima Adome (2), Fabrinija savladala Vulverhempton sa 3:0, a u duelu dva premijerligaška tima, Lestera i Vest Hema, nije bilo pobednika.

Taj meč završen je rezultatom 1:1, strelci su bili Dodo za Lester i Zarate za Vest Hem, pa se otišlo u produžetke. Tamo je King doneo pobedu Lesteru koji je na taj način pronašao put do osmine finala.