20:39

Nije bilo iznenađenja na startu takmičenja u Grupi B.

UEFA
UEFA

U Partizanovoj grupi prvi meč su odigrale ekipe Flore i Genta u Talinu, a gosti iz Belgije su opravdali ulogu favorita pobedom od 1:0. Gol koji je odlučio ovaj meč postigao je srpski internacionalac Darko Lemajić u 54. minutu meča.

Podsetimo, u istoj grupi Partizan večeras od 21 čas gostuje anortozicu na Kipru.

Od ostalih mečeva koji su igrani od 18:45h, najviše pažnje izazvao je onaj iz Grupe G, u kojoj su Ren i Totenhem igrali nerešeno, 2:2.

Totenhem je poveo u 11. minutu autogolom Badea, a domaći su izjednačili dvanaest minuta kasnije pogotkom Taita.

U 72. minutu ekipa Rena stiže i do preokreta pogotkom Labordea, ali je vođstvo domaćih potrajalo samo četiri minuta, jer je Hojbjerg izjednačio na 2:2.

Pažnju privlači i pobeda praške Slavije nad nemačkim Union Berlinom rezultatom 3:1.

Bah je u 18. minutu doveo domaće u vođstvo, a posao im je bio znatno olakšan od 40. minuta, kada je drugi žuti karton dobio fudbaler nemačkog tima Žakel. Ipak, Union Berlin je u 70. minutu uspeo da izjednači sa igračem manje, pogotkom Berensa, a u finišu meča Kučta i Šranc donose tri boda Slaviji za konačnih 3:1.

Istim rezultatom, ali u gostima, Kopenhagen je slavio u Bratislavi protiv slovana, a uspešan u gostima bio je i PAOK koji je sa 2:0 savladao ekipu Linkolna na Gibraltaru. Andrije Živkovića nije bilo u timu PAOK-a, a Živko Živković je meč odgledao sa klupe za rezerve.