četvrtak 20.04.2023.
22:57

Pridružili se Fiorentini i AZ Alkmaru.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Gent u Londonu sa 4:1 i ukupnim rezultatom 5:2 izborili plasman u polufinale Lige konferencija.

"Čekićari" će se za mesto u finalu, koje će se igrati u Pragu, boriti sa AZ Alkmarom, koji je ranije danas izbacio Anderleht tek posle boljeg izvođenja penala.

Prvi meč u Belgiji završen je rezultatom 1:1, a Gent je šokirao sve na "London stadionu" u 26. minutu, kada je poveo preko Kujpersa.

Ipak, u nastavku meča je puno veći kvalitet domaće ekipe isplivao na površinu, pa je engleski sastav lako napravio preokret.

Antonio je izjednačio u 37. minutu i sa rezultatom 1:1 se otišlo na veliki odmor.

Vest Hemu je na startu drugog dela trebalo 18 minuta da stvari postavi na svoje mesto.

Paketa je u 55. minutu bio precizan iz penala za 2:1, na 3:1 je povisio Deklan Rajs u 58. minutu, da bi Antonio još jednom matirao golmana Rufa, za konačnih 4:1 u 63. minutu.