LN - Finci bili spremni na sve u Podgorici i ostvarili cilj, Rumuni džabe "razmontirali" Bosnu!

Autor: Lazar Nikolić
ponedeljak 26.09.2022.
22:38

Bosanci još ranije izborili A diviziju.

Beta/Heikki Saukkomaa/Lehtikuva via AP

Fudbaleri Finske savladali su Crnu Goru u Podgorici rezultatom 0:2 i izborili opstanak u Ligi B, Lige nacija.

Fincima je večeras bila neophodna pobeda nad domaćinom kome utakmice rezultatski nije mnogo značila, ali su i pored toga veoma nervozno započeli meč.

Oštra igra koštala je Crnogorce u 17. minutu kada je zbogdrugog žutog kartona isključen Žarko Tomašević.

Zbog igrača manje na terenu morao je da reaguje selektor domaćina Miodrag Radunović i iz igre izvede prvu zvezdu tima napadača Stevana Jovetića već nakon pola časa igre.

Nisu uspeli Finci da po "teškom" i vodom natopljenom terenu iskoriste brojčanu prednost u prvom delu utakmice. O tome kako je večeras bilo u Podgorici dovoljno govori ova slika finskih novinara pred početak meča.

U nastavku utakmice Finci su se prilagodili i brzo stigli do velike prednosti.

Igrao se  47. minut kada je Oliver Antman ostao sam u šesnaestercu "đetića" i doveo svoj tim uvođstvo.

Samo šest minuta kasnije Benžadmin Kalman je iskoristio asistenciju Temua Pukija i osigurao pobedu i opstanak u B diviziji Fincima.

Crnogorski selektor Radulović bio je nezadovoljan suđenjem, pa je zbog protseta dobio crveni karton u 68. minutu.

Do kraja meča Finci su rutinski sačuvali prednost sa igračem više.

U drugoj utakmici ove grupe Rumunija je na svom terenu savladala Bosnu i Hercegovinu sa 4:1, i tako se trijumfalno oprostila od učešća u B diviziji Lige nacija.

Rumuni su iskoristili rasterećeost gostiju koji su već osigurali plasman u najjači rang takmičenja i ostvarili ubedljiv trijumf.

Domaćin je poveo u 38. minutu golom Denisa Mana. Prednost Rumuna duplirao je rezervista George Puškaš u 73. minutu.

Četiri minuta kasnije Edin Džeko smanjuje zaostatak Bosanaca, da bi samo dva minuta kasnije Andrei Ratiuvratio dva gola prednosti svom timu.

Konačan rezultat postavio je igrač utakmice Puškaš svojim drugim golom na meču u 86. minutu.