LN - Novi remi Španaca i Portugalaca, Šveđani lako sa Slovencima

četvrtak 02.06.2022.
22:40

Osim naše reprezentacije, danas je odigrano još šest utakmica u prvom kolu Lige nacija.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

LIGA A

U derbiju prvog kola Lige A, Španci su ugostili Portugal i zasluženo slavili rezultatom 1:0.

I Luis Enrike i Fernando Santoš opravdano su izveli kombinovane sastave, ali su se bolje snašli domaći.

Ključni trenutak na meču dogodio se u 25. minutu kada je Španija povela iz kontre. Sve je počelo od Barsinog dragulja Gavija, koji je povukao kontru, uputio maestralan pas ka Sarabiji, ali je Morata inteligentno preskočio loptu do svog saigrača, koji mu je potom asistirao za 1:0.

Santoš je tek u 62. minutu uveo Ronalda, zajedno sa Gedešom, ali Portugal je uspeo da savlada Unaja Simona tek u finišu. Kada je delovalo da je Španci imaju sve u svojim rukama, Kanselo je u 82. minutu asistirao za Ortu koji je pogodio za 1:1.

To je ostao i konačan rezultat, zanimljivo, ovo je bio čak peti vezani remi ove dve reprezentacije.

U drugom meču ove grupe, Česi su ugostili i pobedili Švajcarce rezultatom 2:1.

LIGA B

U našoj gripi, osim utakmice Srbija - Norveška, Šveđani su u gostima pobedili Slovence rezultatom 2:0.

Forsberg je u 39. minutu pogodio iz penala, a potom je Kuluševski u 88. postavio konačnih 0:2.

Uzbudljiv meč odigrali su i Izrael i Island, koji su podelili plen - 2:2.

Izrael je poveo preko Abade, izjednačio je Helgason, potom je Arnor Sigurdson preokrenuo, da bi Vajsman u finišu postavio konačnih 2:2.

LIGA C

U Ligi C večeras je odigrana samo jedna utakmica, Grci su u gostima pobedili Severnu Irsku rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Bakasetas u 39. minutu.