LN - "Nula" u reprizi finala EP-a, Mađari odoleli "pancerima"!

subota 11.06.2022.
22:40

Goleada u Amsterdamu, Vels do boda u finišu.

EPA-EFE/ANDREW YATES

Fudbaleri Engleske i Italije remizirali su 0:0 u reprizi finala poslednjeg EURO-a. Utakmica trećeg kola grupe 3, Lige "A" Lige nacija odigrana je na stadionu "Molinju" bez prisustva publike.

Obe selekcije igrale su u "mešovitim" sastavima, a utakmica je, i pored toga što nije bilo golova, bila uzbudljiva.

U prvih pet minuta po jedna odlična prilika za obe ekipe. Prvo je u drugom minutu Fratezi mogao da dovede Italijane do vođstva, da bi tri minuta kasnije Tami Ejbraham propustio šansu za domaćina.

Još nekoliko dobrih prilika viđeno je u prvom poluvremenu, ali su se ispromašivali Sterling, Griliš i Maunt na jednoj, odnosno Skamaka i Pesina na drugoj strani.

Tempo utakmica opao je u nastavku, usled velikog broja izmena koje su načinili selektori. Najbliži golu bio je Rahim Sterling, koji se obrukao u 52. minutu, kada je sa nekoliko metara promašio prazan gol.

U drugoj utakmici ove grupe Mađarska je na svom terenu ostala neporažena protiv favorizovane Nemačke, 1:1.

Domaći su poveli u šestom minutu, gol je postigao štoper Žolt Nađ.

Samo tri minuta bilo je potrebno Nemcima da dođu doizjednačenja, posle sjajnog dodavanja štoper Šloterbeka, gol je postigao Jonas Hofman.

Očekivalo se da će Nemačka "pojačati" u drugom poluvremenu, ali se to nije desilo, pa su Mađari uspeli da stignu do vrednog boda.

U grupi 4, Holandija i Poljska su u goleadi podelile bodove, bilo je 2:2.

Poljska je povela u 18. minutu sjajnim pogotkom Metija Keša.

Pjotr Zelinski je u četvrtom minutu drugog poluvremena udvostručio prednost gostiju, ali se Holanđani nisu predali.

Samo dva minuta kasnije Davi Klasen je smanjio prednost Poljaka, da bi Denzel Damfris u 54. minutu pogodio za ekspresno izjednačenje.

Vels je na svom terenu u finišu stigao do boda protiv Belgije, utakmica je završena rezultatom 1:1.

Belgijanci su poveli u 51. minutu golom Jurija Tilemansa, da bi Brenan Džonson tri minuta pre kraja doneo veliki bod Velšanima.