subota 11.06.2022.
19:52

Jedna od najboljih utakmica za Irce u poslednjih nekoliko godina.

Beta/AP Photo/Ronald Zak

Fudbaleri Republike Irske savladali su Šktotsku na svom terenu sa 3:0 u trećem kolu grupe 1, Lige "B" Lige nacija.

Sjajno su odigrali Irci večeras i potpuno zasluženo stigli do ubedljivog trijumfa.

Poveli su domaći u 20. minutu, nakon kornera stvorila se velika gužva u petercu Škota u kojoj se najbolje snašao Alan Brauni i postigao vodeći gol za Irsku.

Osam minuta kasnije Irci su udvostručilii prednost. Sjajan solo prodor i još bolju asistenciju Obafemija iskoristio je napadač Troj Perot i postigao gol za domaće.

Posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu Irci su stigli do trećeg pogotka. Raspoloženi Majkl Obafemi uputio je pravi "projektil" sa tridesetak metara i "probušio" mrežu Krejga Gordona.

Do kraja meča, Škoti su bili malo bolji rival na terenu, ali nisu uspeli da stignu ni do "počasnog" pogotka.

Ranije danas svoj meč u ovoj grupi odigrali su Ukrajina i Jermenija. Ukrajinci su slavili sa 3:0.

U isto vreme u Ligi "C" Farska Ostrva su na svom terenu savladala Litvaniju sa 2:1.