LN - Šeškova utakmica iz snova na dar Sloveniji, Crna Gora pala za tri minuta!

ponedeljak 09.09.2024.
22:42

Haland srušio Austriju.

EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Fudbalska reprezentacija Slovenije savladala je Kazahstan sa 3:0 u meču grupe 3 B divizije Lige nacija.

Apsolutni junak pobede Slovenaca u "Stožicama" večeras je najbolji fudbaler ove zemlje napadač Benjamin Šeško, koji je postigao prvi het-trik u reprezentativnoj karijeri.

Najpre je u 24. minutu golgeter nemačkog Lajpciga u solo prodoru promešao odbranu Kazahstanaca i "bockom" poslao loptu u mrežu. Pet minuta kasnije Šeško je duplirao prednost domaćina. Petar Stojanović je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora, golman Kazahstana Šacki odbranio njegov udarac, ali je lopta došla pravo na glavu neumoljivom Šešku, koji jehet-trik kompletirao u 63. minutu nakon sjajne asistencije Erika Janže iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Crvene zvezde Vanja Drkušić i Timi Maks Elšnik odigralis u čitavu utakmicu za pobedničku ekipu.

U istoj grupi Norveška je u Oslu savladala Austriju sa 2:1, a pobedonosni pogodak za domaćina postigao je Erling Haland 10 minuta pre kraja, nakon što je milimetarski izbegao ofsajd.

Prethodno je domaćin poveo u devetom minutu prekoFeliksa Mirea, a poravnanje Austriji doneo Marsel Sabicer osam minuta pre odlaska na odmor.

Пласман обезедио Sofascore

U grupi 4 iste divizije Crna Gora je u Podgorici izgubila od Velsa sa 2:1.

Velšani su šokirali izabranike selektora Roberta Prosinečkog i već posle tri minuta vodili sa 2:0, golove su postigli Kifer Mur i Hari Vilson. Nadu Crnogorcima da mogu da boda vratio je Driton Camaj golom u 73. minutu, ali do izjednačenja nije došlo.

U utakmici iste grupe Turska je het-trikom novog fudblaera Benfike Kerema Akturkoglu savladala Island sa 3:1.

Sjajni Akturkoglu je bio strelac u drugom, 52. i 88. minutu, dok je pogodak za Island postigaoViktor Palson.

Što se tiče divizije C igrani su mečevi u grupi 2. Rumunija je sa 3:1 bila bolja od Litvanije, a tzv. Kosovo kao gost savladalo Kipar sa 4:0.