LN - Škoti slomili Ukrajince i sada su na korak od A divizije

sreda 21.09.2022.
22:43

Velika pobeda Škota.

Fudbaleri Škotske pobedili su kao domaćini reprezentaciju Ukrajine rezultatom 3:0 u četvrtom kolu Lige nacija.

Ovo je bio direktan okršaj u borbi za prvo mesto u grupi 1 u B diviziji, a Škoti su sa ova tri boda preskočili Ukrajince. Škotska ima devet bodova, Ukrajina sedam, Irska četiri, pa su Škoti večeras napravili veliki korak ka diviziji A.

Škoti su u potpunosti nadigrali Ukrajince, ali su se gosti odlično branili. Golman Trubin je začarao svoju mrežu, imao je nekoliko sjajnih intervencija, jednom ga je spasila i prečka, a onda je od 70. minuta počeo potop.

Prvo je MekGin primio loptu u 16 metara i pogodio dalji ugao za 1:0. U 80. minutu Dajks je glavom posle kornera duplirao prednost, da bi potom i u 87. postavio konačnih 3:0.

Škoti za tri dana dočekuju i Irsku i ukoliko i tu osvoje tri boda, plasman u diziviju A je praktično završena stvar.

Ukrajinci moraju da pobede Jermeniju u gostima i da se nadaju kiksu Škota sa Ircima...